Vanaf vrijdag 31 oktober is in het Historisch Centrum Leeuwarden de mini-expositie De wereld gezien door de lens van W.H. Kuipers te bezichtigen. In deze expositie vergelijkt fotograaf Gerda Goudberg de foto’s van Wiebren Hendrik Kuipers (1918-1988) met het straatbeeld van nu. Goudbergs conclusie: eigenlijk is er vergeleken met de tijd van Kuipers niet eens zo heel veel veranderd. De omgeving wel, maar de mens niet.
Gerda Goudberg doorliep haar opleiding aan De Fotolocatie. Daar kwam ze erachter dat straatfotografie haar echte passie is. Geïnspireerd door de zwart-witbeelden die fotograaf W.H. Kuipers in de jaren vijftig en zestig maakte, heeft ze de mens in de stad opnieuw vastgelegd, met bijzondere aandacht voor dezelfde perspectieven die Kuipers destijds koos. Goudberg: "Met dit project wil ik de dialoog met het verleden voortzetten en reflecteren op de rol van fotografie in ons collectieve geheugen.”
Kuipers was in de jaren vijftig van de vorige eeuw de eerste voorlichtingsambtenaar van de gemeente Leeuwarden. In die tijd waren er nog nauwelijks overheidsvoorlichters. Leeuwarden liep dus voor in deze ontwikkeling. Daarnaast was hij ook hoofdredacteur van het maandblad Leeuwarder Gemeenschap en directeur van de gelijknamige stichting. Voor dit blad, maar ook voor zijn werk als gemeentevoorlichter, fotografeerde hij Leeuwarden. Hij heeft duizenden foto’s van de stad gemaakt die een prachtig beeld geven van de veranderingen in de jaren vijftig, zestig en zeventig.
De expositie is te bewonderen tot en met zondag 14 december. De toegang is gratis.

